Aktualności

16-02-2016

Zapraszamy do przeczytania 36 numeru gazety „Puls Powiatu”

Zapraszamy do przeczytania 36 numeru gazety „Puls Powiatu”

Jest już pierwsze w tym roku wydanie miesięcznika promocyjno-informacyjnego „Puls Powiatu”. Początek roku to czas nowych planów, dlatego w najnowszym numerze naszej gazety piszemy, jaki będzie budżet powiatu zgierskiego w 2016 rok, a także na jakie inwestycje zostaną przeznaczone te pieniądze. W tym numerze przeczytacie Państwo również o mieszkance podstrykowskiego Sosnowca – Magdzie Barańskiej, która pomimo młodego wieku, może pochwalić się nie lada osiągnięciami naukowymi. Zapraszamy także do zapoznania się z fotorelacją z tegorocznych balów studniówkowych w powiatowych szkołach.
Te i wiele innych ciekawych tematów znajdziecie Państwo w 36 wydaniu „Pulsu Powiatu”. Już dziś zapraszamy do przeczytania wersji elektronicznej miesięcznika oraz wersji papierowej, która jest już dostępna w punktach dystrybucji na terenie całego powiatu.

 

Źródło: Jolanta Łęczewska

więcej »

12-02-2016

Socjalni niebezbronni

Socjalni niebezbronni

Jak założyć dźwignie, zareagować i obezwładnić agresywną osobę, udzielić pierwszej pomocy? Ponad 140 pracowników pomocy społecznej, z terenu powiatu zgierskiego, podczas zajęć „Socjalni niebezbronni” szkoliło się, w połowie lutego, zdobywając wiedzę i umiejętności z tego zakresu.

Źródło: Łukasz Roman

więcej »

12-02-2016

VIII edycja programu „Młody Obywatel”

 VIII edycja programu „Młody Obywatel”

Ruszyła rekrutacja do VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Młody Obywatel”, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji BGK i Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Celem programu jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Pod okiem opiekuna, młodzi ludzie stają się pomysłodawcami i realizatorami własnych lokalnych projektów.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

więcej »

12-02-2016

Teatralno – muzyczna rywalizacja

Teatralno – muzyczna rywalizacja

Teatr, muzyka, śpiew – tak w dużym skrócie można określić Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Tegoroczny przegląd artystyczny odbywał się po raz szesnasty w Polsce, a w Zgierzu dwunasty. W międzywojewódzkiej rywalizacji, na deskach zgierskiej sceny, w Zespole Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowej, zaprezentowało się 9 zespołów i 4 solistów: ze Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic, Ozorkowa, Łodzi, Koluszek, Warszawy, Pruszkowa i Wierzbic.

Źródło: Jolanta Łęczewska

więcej »

11-02-2016

Smakowite zakończenie karnawału

Smakowite zakończenie karnawału

Już po raz 12 w powiecie zgierskim Rejonowy Zespół Doradców Rolnych w Zgierzu wraz z powiatem zgierskim i gminami wchodzącymi w jego skład, zorganizował Biesiadę Karnawałową Powiatu Zgierskiego. Impreza kultywująca ludową tradycję zabawy odpustowej tym razem odbyła się ta terenie gminy Zgierz.
Podczas biesiady można było podziwiać występy zespołów tanecznych i śpiewaczych, działających na terenie gminy, wyroby z gliny i te robione na szydełku, które wyszły spód rąk uczestniczek kół hobbystycznych, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej. Jak co roku swoje zdolności kulinarne zaprezentowały także panie z dwunastu kół gospodyń wiejskich, które w swoich popisowych daniach połączyły tradycję z nowinkami ze świata kulinariów.

Źródło: Małgorzata Tomczuk

więcej »

1 [2] [3] ... ... [213] [214] [215]   następna strona »